21 Септември 2016

Дополнителен конкурс за четврт уписен рок на прв циклус студии

20 Септември 2016

Прелеминарна ранг листа ПРВ уписен рок ВТОР ЦИКЛУС НА СТУДИИ - 2016 - 2017

19 Септември 2016

Конечна ранг листа ТРЕТ УПИСЕН РОК учебна 2016-2017

16 Септември 2016

СООПШТЕНИЕ

-       ВТОР ЦИКЛУС СТУДИИ -

ИМ СЕ СООПШТУВА НА СТУДЕНТИТЕ ЗАПИШАНИ НА ВТОР ЦИКЛУС СТУДИИ НА ЕКОНОМСКИ ФАКУЛТЕТ – ПРИЛЕП ДЕКА ЗАПИШУВАЊЕТО ПРЕДМЕТИ ОД НЕПАРНИТЕ СЕМЕСТРИ И ЗАПИШУВАЊЕ НА ГОДИНА ЌЕ СЕ ВРШИ ОД 21.09.2016 год ДО 07.10.2016 год.

ЕКОНОМСКИ ФАКУЛТЕТ - ПРИЛЕП

13 Септември 2016

Ве  информирам дека на 15.09.2016 година (четврток), во 10.30 часот, во  Амфитеатар III,
ќе започне првиот Академски час, на којшто,
  Деканот проф.д-р Ѓорѓи Манчески,
ќе им се обрати на новите бруцоши.

01 Септември 2016

Конкурс за запишување на студенти на втор циклус студии во академската 2016/2017

01 Септември 2016

Им  се соопштува на студентите на Економскиот факултет – Прилеп дека запишувањето  предмети од непарните семестри, евидентирање и запишување на година, и заверка  на непарните семестри ќе се врши од 12.09.2016 год. до 23.09.2016 год. При уписот студентите задолжителено со документите за упис да го достават и образецот за реализирана стручна пракса.

22 Август 2016

Им се соопштува на студентите кои што го полагаат испитот РЕВИЗИЈА-НАПРЕДНО НИВО на ден  09.09.2016 терминот за испитот на полагање се поместува на ден 06.09.2016 во 9 и 30 часот.

Испитна комисија:

Проф. д-р Пеце Николовски

Проф. д-р Виолета Лашкоска

09 Јуни 2016

"Џонсон Мети" Македонија со задоволство ја објавува својата Петта програма за летна пракса. Преку програмата, студентите ќе можат да аплицираат за летни пракси со полно работно време во еден од многуте оддели на компанијата, вклучувајќи ги Производство, ЧР, ИТ, Финансии, Логистика, Квалитет, Одржување, Инженерство, Континуирано подобрување и многу повеќе!
Програмата за летна пракса обезбедува единствена можност за добивање на вредно професионално искуство и за градење на вештини кои се потребни за започнување на кариера.
Можат да аплицираат студенти од Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ), Факултет за информатички науки и компјутерско инженерство (ФИНКИ), Универзитетот Американ Колеџ Скопје, Универзитетот на Југоисточна Европа (ЈИЕУ), Природно-математички факултет (Институт за хемија), Машински факултет, Технолошко-металуршки факултет, Филолошки факултет, Филозофски факултет и Економски факултет.
Кандидатите за програма за пракса треба да ги исполнуваат следниве критериуми за квалификација:

• Да бидат студент во III/IV година од редовни студии или студент на постдипломски студии;
  • Познавање на англиски јазик;
  • Познавање на работа со компјутер – MS Office пакет, интернет, е-маил
  • Добри организациски вештини;
  • Тимски играч со добри интерперсонални вештини;
  • Добри комуникациски вештини (писмени и усни);
  • Самоиницијативност и проактивност кон работата и дадените задачи;
  • Посветеност кон исполнување на резултати;

Доколку сте заинтересирани за пракса, испратете ваша биографија со писмо за мотивација на англиски јазик на следнава е-маил адреса: mkjobs@matthey.com,

Ве молиме да ја наведете програмата за пракса за која аплицирате во полето Предмет, во спротивно вашата апликација нема да биде земена предвид.

<< претходно | 1 | 2 |